Інструменти формувального оцінювання


Відкриті освітні ресурси для впровадження STEM-навчання


Посібник з цифрового громадянства та безпеки в інтернеті


Нові рекомендації про цифрову безпеку дітей Ради Європи


Нова Українська Школа


Обговорення нової програми з інформатики

Міністерство освіти і науки запрошує до громадського обговорення проекту навчальної програми з інформатики для учнів 5-9 класів (які вивчали інформатику у 2-4 класах) загальноосвітніх навчальних закладів.
Пропозиції до проекту просимо надсилати за адресою електронної пошти b_kudrenko@mon.gov.ua з темою «Громадське обговорення»
Громадське обговорення триватиме з 02 жовтня до 10 листопада 2015 року.

http://mon.gov.ua/citizens/zv%E2%80%99yazki-z-gromadskistyu/gromadske-obgovorennya.html


10 ПЕДАГОГИЧЕСКИХ ПРИНЦИПОВ

которые окажут самое значительное влияние на образование в ближайшие годы

В Открытом университете Великобритании каждый год выпускают доклад обинновациях впедагогике. Вэтом году британские экспертывыделили десять уже существующих нововведений, которые вближайшие годы окажут самое значительное влияние наобразование вмире. Любопытно сравнить, совпадаютли эти прогнозы сдокладом обудущем образования, написанном позаказу Европейской комиссии.

МАССОВОЕ ОТКРЫТОЕ СОЦИАЛЬНОЕ ОБУЧЕНИЕ

Это продолжение истории смассовыми открытыми онлайн-курсами (MOOC), нотеперь акцент переносится свидеолекций итранслирования знаний огромному количеству людей, нато, как впроцессе прохождения MOOC образовывать сообщества, чтобы организовать сетевое коллегиальное обучение. Ведь общение— неотъемлемая часть любого обучения.

РАЗРАБОТКА ПЕДАГОГИЧЕСКИХ МЕТОДИК НАОСНОВЕ АНАЛИТИКИ ДАННЫХ

КакговорятвKnewton «сейчас мыможем слёгкостью собирать всю информацию отом, как проходит обучение». Так зачемже опираться наинтуиции? ВОткрытом университете ожидают, что всё больше инструментов для точного отслеживания успеваемости будут внедряться вповседневное образование. Иэто избавит как учителей, так иучеников отмногих неудач.

ПЕРЕВЁРНУТЫЙ КЛАСС

Так называют метод обучения, при котором вся теоретическая илекционная программа изучается дома, авклассе сучителем подробно разбираются задания иупражнения потеме. Тоесть всё вэтом классе наоборот: лекции— дома, адомашка— вклассе.

BYOD
Bring your own devices— это принцип, при котором для занятий активно используются смартфоны, ноутбуки, планшеты ивсё что угодно. Ноустройства эти непредоставлены государством или бизнесом. Речь идёт осамых разных телефонах икомпьютерах, которые уже есть усамих учеников. Так почемуже ихнеиспользовать?

МЕТАУЧЁБА

Метаязык— это система, использующаяся для описания системы (например, лингвистика). Аметаучёба— это процесс получения знаний, при котором само обучение подвергается рефлексии. Тоесть ученики всё чаще задумываются отом, как они учатся, как следует учиться лучше ичто для этого надо делать. Всяческие онлайн-инструменты вроде Quora имвэтом помогают. Иэто неможет невлиять наобразование.

ДИНАМИЧЕСКОЕ ОЦЕНИВАНИЕ

Оценки при таком подходе ставятся незаединичные задания, анапрогресс визучении предмета вцелом. Ученика судят неотносительно класса, аотносительно его самого. Иэто мотивирует.

СОБЫТИЙНОЕ ОБРАЗОВАНИЕ

Снаибольшим рвением учатся невовремя ежедневных ирутинных походов вшколу, авовремя образовательных фестивалей ипраздников вродеHour ofCode. Другими словами, надо устраивать такие мероприятия, чтобы все сами прибежали наних учиться.

ПОРОГОВЫЕ ЗНАНИЯ

Концепция Threshold knowledge подразумевает, что преподавание должно основываться ненамногочисленных примерах изаданиях, анаконтринтуитивных концептах. Ипедагог, впервую очередь, должен необъяснять, как правильно, аразрушать предрассудки, препятствующие познанию. Например, изучающим компьютерные науки студентам сложно понять, что такое рекурсия ведь вматериальном мире невозможно себе представить, чтобы объект был частью самого себя. Ноточкой входа для понимания этого понятия может быть аналогия сматрёшкой.

УЧЁБА, ПОЗВОЛЯЮЩАЯ ПО-НОВОМУ ВЗГЛЯНУТЬ НАСВОЮ ПОВСЕДНЕВНОСТЬ
Чтобы заразить интересом ученков, ихнадо удивить. Самый эффективный способ— показать, как, кпримеру, физические или химические процессы проявляются каждый день унас накухне.

БРИКОЛАЖ

Последнийи, пожалуй, самый любопытный принцип. Бриколаж вобразовании— это использование для учёбы всего, что угодно, кроме специально созданных инструментов вроде учебников.


15 ХАРАКТЕРИСТИК ВЧИТЕЛЯ XXI СТОЛІТТЯ

Авторка: Tsisana Palmer , ESL Instructor/Intensive English Program
Переклад на українську: Лілія Боровець

Останні технологічні досягнення вплинули на багато сфер нашого життя і змінили те, як ми спілкуємося, співпрацюємо, вчимося і, звичайно, навчаємо інших. Водночас ці успіхи розширили наш словник, додали до нього визначення, наприклад, цифрових аборигенів, цифрових емігрантів, а також – “учителя XXI століття.”

Поки пишу цей допис, намагаюся згадати, чи чула я коли-небудь такі фрази, як “вчитель XXI століття” або “вчитель XIX століття.” Швидкий пошук Google запевняє мене, що немає таких словосполучень. Зміна “XX” на”XXI” приносить зовсім інші результати: школи XXI століття, освіта XXI століття, учитель XXI століття, навички XXI століття – все там! Я пошукала і в Twitter Hashtags і Amazon, але результати виявились такими ж самими – нічого про “вчителя XXI століття”, але дуже багато для ” XXI “: # teacher21, # 21stcenturyskills #21stCTeaching. Книг з назвами, що включають “XX століття” також немає, але є досить багато про викладання XXI століття.

Очевидно, що навчання в XXI столітті зовсім інше явище. Ще ніколи навчання не відбувалось так, як зараз: скрізь, весь час, на будь-яку можливу тему, підтримуючи будь-який можливий стиль навчання. Але що це означає бути вчителем XXI століття?

Нижче 15 характеристики вчителя XXI століття:

1. КЛАС ОРІЄНТОВАНИЙ НА УЧНЯ І ПЕРСОНАЛЬНИЙ ПІДХІД

Оскільки учні мають доступ до будь-якої інформації, звичайно, немає змісту “годувати їх з ложечки” знаннями або вчити за принципом “всі однакові”. Учні мають різні особливості, цілі й потреби, і пропонувати персональний підхід не тільки можливо, але й бажано. Коли учні роблять власний вибір, вони наче «володіють» своїм навчанням, а це підвищує внутрішню мотивацію і вимагає більших зусиль – ідеальний рецепт для поліпшення результатів навчання!

2. УЧНІ – ТВОРЦІ

Сьогоднішні учні мають найновіші технологічні інструменти, але, їх використання у багатьох випадках ледь виходить за рамки спілкування з родиною та друзями за допомогою чату, повідомлень або дзвінків. Навіть якщо учні в даний час вважаються цифровими аборигенами, багато з них – далекі від виготовлення власного цифрового контенту. У той час як вони володіють власними дорогими пристроями з можливостями писати блоги, створювати інфографіку, книги, відео… у багатьох класах, як і раніше, їх просять вимкнути всі пристрої. А паперові зошити, на жаль, часто просто викидають. Якщо ж дати учням шанс, вони можуть створювати гарні і творчі блоги, фільми, або цифрові історії, якими вони будуть пишатися і ділитися з іншими.

3. ВИВЧЕННЯ НОВИХ ТЕХНОЛОГІЙ

Для того, щоб мати можливість запропонувати учням вибір, в нагоді стане власний досвід і знання. Технології продовжують розвиватись, їх потрібно розуміти. Перевага в тому, що нові технології є новими як для новачків, так і досвідчених викладачів. Я користувалась підпискою на сайті http://www.lynda.com, який має багато ресурсів для вивчення нових технологій.

4. БУДЬТЕ ГЛОБАЛЬНИМИ

Сучасні засоби дозволяють легко дізнатися про інші країни і людей з перших вуст. Звичайно, підручники ще достатньо важливі, але якщо можна було б вивчати мови, культури, розвивати комунікативні навички і фактично говорити з людьми з інших частин світу?!
Дивно, що хоча всі інструменти доступні, ми як і раніше дізнаємось про інші культури, людей і події зі ЗМІ. Варто навчати учнів, як використовувати такі інструменти, щоб вони могли “відвідати” будь-який куточок планети.

5. ВИКОРИСТОВУЙТЕ СМАРТФОНИ

Ще раз: коли учні побачать свої пристрої в якості цінних інструментів, які підтримують знання (а не відволікають), вони почнуть їх використовувати з навчальною метою. Я пам’ятаю мої перші роки викладання, коли я не дозволяла використовувати мобільні телефони в класі, і пробувала пояснити кожне нове слово або відповісти на будь-яке питання самостійно. Сьогодні я навіть і не подумаю це робити!
Я дізналася, що різні учні мають різні потреби, коли мова заходить про те, що їм потрібна допомога з новими словами або пошуком відповідей на запитання. Тому немає необхідності витрачати час і щось пояснювати, що може бути корисно тільки одному або двом учням. Навчання полягає в тому, щоб зробити учнів незалежним і навчити їх шукати відповіді.
Я бачила позитивні зміни з тих пір, як я почала використовувати пристрої з навчальною метою. Насправді, іноді я навіть відповідаю: “Я не знаю – використовуйте Google і розповідайте нам усім”.

6. ВЕДІТЬ БЛОГ

Я писала про важливість блогів, як для учнів, так і для вчителів. Навіть мої новачки з англійської бачили, як важливо писати для реальної аудиторії і бачити їхню цифрову присутність. Питання чи бути блогу, чи ні, більше не має стояти перед нами.

7. ЙДІТЬ В ОНЛАЙН

Ще один важливий пункт для зменшення паперової роботи – організувати навчальні матеріали для своєї діяльності на своєму власному веб-сайті. Давайте посилання на онлайн ресурси і пропонуйте дискусії онлайн. На відміну від паперової роботи це дозволяє учням обмінюватися думками і ресурсами у більш організованій формі.

8. СПІВПРАЦЮЙТЕ

Технології дозволяють співпрацювати з іншими вчителями та учнями. Створення цифрових ресурсів, презентацій та проектів разом з іншими педагогами і учнями зробить діяльність у класі реальною. Співпраця повинна виходити за рамки спільного використання документів за допомогою електронної пошти або створення PowerPoint презентації. Багато великих ідей ніколи не виходять за рамки розмови або паперу, що є великою втратою! Співпраця в глобальному масштабі може змінити весь наш досвід!

9. ВИКОРИСТОВУЙТЕ TWITTER

Участь у Twitter-чаті є найбільш дешевим і ефективним способом організувати свою власну аудиторію, що залишатиметься в курсі досліджень, ідей і питань у певній галузі. Ми можемо рости професійно і розширювати наші знання, якщо щодня розмовляємо про свою працю.

10. ЗАЛУЧАЙТЕ ОДНОДУМЦІВ

Залучайте однодумців! Знову ж таки, сьогоднішні інструменти дозволяють зв’язатись із будь-ким у будь-якому місці, у будь-який час. У вас є питання до експерта або колеги? Просто підключіть їх за допомогою соціальних медіа!

11. ЗАСТОСОВУЙТЕ ПРОЕКТНО ПОБУДОВАНЕ НАВЧАННЯ

Сьогодні учні мають доступ до оригінальних документів, текстів, експертів зі всього світу, а також однодумців, що вивчають такий самий предмет в іншому кутку світу. Вони повинні розвивати в собі здатність критично мислити та ставити правильні запитання, проводити дослідження, контактувати експертів та створювати проекти, користуючись ресурсами, що вже є у них в руках. Все чого потрібно їм від вчителя – це супровід!

12. БУДУЙТЕ ПОЗИТИВНУ ПОВЕДІНКУ ОНЛАЙН

Це може видаватись очевидним, але для сьогоднішніх вчителів важливо моделювати, як правильно використовувати соціальні медіа, як виробляти і публікувати цінний контент, як організувати спільне використання ресурсів онлайн. Підтримання професійної поведінки і в класі, і онлайн допоможе побудувати позитивну поведінку учнів.

13. ПРОГРАМУЙТЕ

Це може здатися складно, але кодування не що інше, як певний рівень грамотності в наш час. Як олівець або ручка були “інструментами” XX століття, сьогодні вчитель повинен вміти працювати з сьогоднішнього ручкою і олівцем, тобто, комп’ютером. Програмування дуже цікаво вивчати. Коли напишеш сторінку на HTML – дивовижні почуття! Знову ж таки, цеlynda.com чудовий ресурс, щоб почати програмувати!

14. БУДЬТЕ ІННОВАЦІЙНИМИ

Я запрошую вас розширити вашу скриньку інструментів і спробувати нові способи викладання, яких ви ще не пробували – навчайте за допомогою соціальних медіа, замініть підручники на веб-матеріали. Не заради самих ресурсів, а заради учнів!
З тих пір, як я почала використовувати TED-ролики і робити власні події на основі цих відео, мої учні стали давати мені більш позитивні відгуки. Вони люблять використовувати Facebook для обговорення та анонсів з класу. Вони цінують новинки – НЕ нові інструменти, але нові, більш продуктивні і цікаві способи їх використання.

15. ПРОДОВЖУЙТЕ ВЧИТИСЬ

Оскільки нові технології продовжуватимуть з’являтись, навчання і призвичаювання до них є надзвичайно необхідним. Добрі новини – це завжди весело, і навіть 20 хвилин в день – це довгий шлях!

Як завжди, діліться своїм баченням і коментуйте!

Щасливого викладання у XXI столітті!


Український проект "Якість освіти"

Мета даного ресурсу надавати фахову допомогу освітянам України, поширювати авторські методики викладання, вести прямий діалог з авторами підручників, забезпечити зв′язок між провідними фахівцями у кожній науковій галузі, методистами, управлінцями, вчителями.
Посилання на ресурс: http://www.yakistosviti.com.ua/uk/Golovna


Клас майбутнього

https://youtu.be/uZ73ZsBkcus


Нові стратегії оцінювання систем освіти пропонує ЮНЕСКО.

Сьогодні перед міжнародною спільнотою постало дві проблеми: а) вимірювання результатів навчання; і б) поліпшення інструментів вимірювання рівноправності в освіті.

Вимірювання результатів навчання в області базової освіти було дуже спірним для фахівців з різних країн. ЮНЕСКО рекомендує показники, які можуть бути використані для відстеження глобального прогресу систем освіти після 2015 року.

У статті пропонуються тематичні показники для вимірювання глобального прогресу в реалізації освітніх цілей 7 + 3, які було запропоновано державами-членами ООН. Приблизно 100-120 показників будуть схвалені Статистичною комісією ООН. З червня по грудень 2015 року робоча група розроблятиме ці показники для остаточного варіанту.

Але серед основних індикаторів високого рівня буде не більше 6-10. За цими показниками будуть моніторити мету системи освіти в кожній країні.

Цікавий навчальний індикатор по початковій школі: "мінімальні стандарти володіння навичками читання та математичними навичками в кінці школиI ступеню та основної школи."

Щодо засобів реалізації цікавий п. 4а. До 2030 року створити та модернізувати навчальні заклади, для забезпечення безпечного, ненасильницького, ефективного навчального середовища для всіх дітей.

Серед індикаторів оцінювання такого середовища:
а) надання питної води
б) елементарні санітарні умови
в) кі-сть комп`ютерів на одну дитину
г) електроенергія
д) доступ до інтернету в педагогічних цілях
в) зміна інфраструктури та матеріалів для інвалідів.

У результаті громадських обговорень було додано два індикатора: доступність інформації та ІКТ-інфраструктура в школі.

Щодо вимірювання знань дійшли висновку, що прогрес у придбанні знань та навичок має моніторитись, але не раніше, ніж дитина досягла віку 13-років. (Зверніть увагу, не знання, як такі, перевіряються, а ПРОГРЕС в опануванні знаннями й навичками.) І підкреслюється "в деяких країнах результати навчання поки що не відслідковуються в часі системно".

Ще раз жирним підкреслюють ЩО саме слід перевіряти ретельно пріоритетність вимірювання грамотності та вміння рахувати! Не Вікіпедію в голові перевіряти, не напічканими знаннями, що швидко вивітряться, а функціональну грамотність.

Новий показник було додано щодо рівня виснаженості вчителя для посилення контроль щодо питання мотивації вчителів. (Не тотальна перевірка вчителя усіма інстанціями, зверніть увагу, а підтримка вчителя. Перевірятись мають механізми мотивації вчителя для попередження його професійного вигорання.)

П.39 Відсоток вчителів, підготовлених відповідно до національних стандартів.

П.40 Середня зарплата вчителя по відношенню до з/п інших професій.

/Files/images/consultation-tag-cloud.jpgPOST-2015 EDUCATION INDICATORS

POST-2015 EDUCATION INDICATORS

Кiлькiсть переглядiв: 1277

Фотогалерея

Дата останньої зміни 29 Травня 2020

Цей сайт безкоштовний!